Esilehele
Loobu
1. päev
2.päev
3. päev
4. päev
Pärast loobumist
Kaaluprobleemid
 
 

Neljas suitsetamisvaba päev

Te võite end pidada juba mittesuitsetajaks. Täna ja lähinädalatel võib tekkida läbikukkumine vaid stressolukordades.

Stressiolukorras:

Vältige alkoholi tarvitamist rangelt esimese kahe nädala vältel. Järgnevalt, esimese kahe kuu vältel võite osa võtta pidustustest, kus tarvitatakse alkoholi kuid keegi ei suitseta. Olles läbinud edukalt sellise katsumuse võite minna seltskonda, kus tarvitatakse alkoholi ja suitsetatakse ning te suudate jääda enesele kindlaks mitte suitsetada.

Hoiduge viha ja ärrituvuse tekkimisest. Enne mõtle, siis ütle! Pingelise olukorra tekkimisel lahkuge hetkeks ruumist, viivitage, hingake sügavalt sisse ja välja. Võtke endale puhkust. Vältige kohtumisi inimeste ja olukordadega, mis Teile närvidele käivad.

Püüdke vältida tüdimuse ja igavuse tekkimist. Minge sportima, kinno, seltskonda, jalutama, poodi. Ei tohi tekitada suitsetamiseks sobivat situatsiooni (näiteks ei tohi minna sõpradega õlut jooma). Leidke endale mittesuitsetav seltskond!

Olles lõpetanud edukalt võitluse suitsetamise vastu ja kasutanud ära vajaliku nikotiinasendusravi on soovitav koguda raha ostmata jäänud sigarettide arvelt. Te leiate, et paari kuu, veelgi parem - aasta möödudes olete kokku hoidnud märkimisväärse summa!

Arvutage ise oma tulevased säästud:

Te suitsetasite sigarette, mille ühe paki hind oli ……….
Ühe kuu jooksul kulus teil ………..pakki

Mitte suitsetades te säästate:
Näiteks maksab üks pakk suitsu 3 euri.
Suitsetad paki päevas, ehk 30 x 3 = 90 Euri kuus
Aastas kulutad suitsudele 12 x 90 = 1080 Euri

Tuhande euroga saab teha näiteks normaalse puhkusereisi.

Jõudu ja kannatlikkust!