page.ee

                               

Algajale firmajuhile

Millist firmat ja kuidas teha

Kuidas teha ise raamatupidamist

Kuidas teha arveid ja arvestada kulusid

 
 

Meie teenuseid

vaata siit

Kirjuta meile!

tiina(a)page.ee

Helista meile!

 
Osaühing Aisania

Kuidas teha aastaaruannet

Kui su firma majandusaasta saab ühel kenal päeval ootamatult otsa, tuleb hakata aastaaruannet tegema. Tänapäeval lõpeb majandusaasta uutel firmadel täiesti juhuslikel kuupäevadel, vanakoolitegijad austasid 1. jaanuaril. Vaata äriregistrist järgi, millise kuupäeva sina oma firma majandusaasta alguseks kirjutasid. Kuid ega erilist vahet ka ei ole, millise kuupäeva sa paberitesse kirjutasid, aruande vormistamisega on pool aastat aega. Kui sul on tunne, et matemaatika oli koolis lemmik ja ülikoolis saadud raamatupidamisloengud mööda külge maha ei jooksnud, võid aruande ka ise valmis nikerdada. Kui sul on tunne, et kodune raamatupidamine pole sinu tugev külg, kirjuta mulle. Lisaks kenale kirjale vajan ma sinu firma panga väljavõtet ja arvete koopiaid.

Raamatupidamis-aastaaruanne

Eestis esitatavad

raamatupidamise aastaaruanded

Eestis esitatakse aastaaruanne üks kord aastas läbi interneti. Äriregister ootab 31. detsembril lõppenud majandusaastaga ettevõtete raamatupidamise aastaaruandeid juuni lõpuni.

Osaühingus Aisania võtab väikefirma aastaaruande tegemine aega alates ühest päevast kuni nädal, oleneb kui palju Teil on pabereid. Vaadake oma bürokraatia üle: panga väljavõtted, teie ja partnerite esitatud arved ja tsekid. Kui esitatate dokumendid paberil, siis pange nad kenasti ajalises järjestuses ja liigi järgi kaante vahele, kui digitaalselt, siis võiks samu reegleid järgida: ajaline ja teemaline järjestus. Teenuse hind sõltub paberite hulgast mitte neile kirjutatud summadest. Kui olete oma sissetulekute ja väljaminekute kohta ise kas paberil või arvutis arvestust pidanud, läheb meil kogu arvestus veelgi kiiremini (ja odavamalt).

Hind: ühe aasta raamatupidamisarvestuse ja aastaaruande tegemise keskmine maksumus on 100-600 eurot

Kui firma on uus ja tegutsenud kalendriaastal vähem kui 6 kuud, siis ei pea poole aasta või vähema aja kohta aastaaruannet tegema, vaid võib selle teha koos järgneva täisaastaaga.

PS! Vastavalt 4.06.2012 jõustunud Raamatupidamise seaduse § 25 muudatusele tuleb äriühingute majandusaasta aruanne allkirjastada vähemalt ühe tegevjuhtkonna liikme poolt. Mittetulundusühingute ja sihtasutuste majandusaasta aruanne tuleb jätkuvalt allkirjastada kõigi juhatuse liikmete poolt.

 

© AisAniA - raamatupidaja alates aastast 2002